Trening Kreatywności Dla Dorosłych

Kreatywność? Co to jest kreatywność?

Zdarza Wam się ugotować pyszny obiad bez wielu składników? Nie zrobiliście zakupów, lodówka pusta, a obiad podany… mówimy wtedy, że zrobiliśmy „coś z niczego” i to jest właśnie kreatywność!

Mówimy często „ja nie jestem kreatywny/a”. Mówicie?

A kiedy byliśmy dziećmi, nie było dostępnych zbyt wielu zabawek, gier albo zwyczajnie naszych rodziców nie było stać na drogie lalki i samochody… Jak się wtedy świetnie bawiliśmy! Sami tworzyliśmy gry, wyścigi kapsli na torach z kredek, zabawy na trzepaku albo widoczki zakopywane w ziemi czy liście, które służyły nam jako pieniądze podczas zabawy w sklep z rówieśnikami… I my nie jesteśmy kreatywni?

Wszyscy jesteśmy kreatywni! Wystarczy trochę poćwiczyć.

Na warsztatach poznacie definicję kreatywności, bariery kreatywnego myślenia, zmierzycie się z ćwiczeniami z zakresu myślenia pytajnego i kombinacyjnego, poznacie i zastosujecie metodę myślowych kapeluszy Edwarda de Bono.

Na pewno zależy nam na dobrym kontakcie z naszymi pociechami. Chcemy być dla nich atrakcyjnym partnerem zabaw. Chcemy ich wspierać w rozwoju, pomagać im, również zrozumieć ich. Często wymaga to wyjścia poza schematy, oderwania się od utartych ścieżek i stereotypów. Trening kreatywności nam w tym pomoże. Serdecznie polecamy, tym bardziej, że przed nami czas wakacji.

Warsztaty prowadziła trenerka metod efektywnej nauki i trenerka biznesu Aleksandra Piwońska.

Powrót