Emocje u Dzieci – Jak Sobie z Nimi Radzić

Bezpłatne otwarte warsztaty dla dorosłych z cyklu Akademia Rodzica poświęcone technikom pracy z emocjami (zwłaszcza negatywnymi) u dzieci. Tym razem spróbujemy bliżej przyjrzeć się światu emocji dziecka i pomóc mu się w nim odnaleźć.

Nasze emocje kierują się swoistymi prawami. Poznanie tych praw pozwala lepiej poruszać się po naszym (rodzica i dziecka) wewnętrznym świecie. W trakcie warsztatów lepiej zrozumiemy naturę emocji. Będzie to ciekawa i inspirująca przygoda – często w nieznanym nam świecie własnych uczuć. Podczas spotkania poznamy proste techniki “przepracowania” wraz z dzieckiem trudnych dla niego emocji i uczuć. Dowiemy się skąd się one biorą oraz jak w bezpiecznym sposób je wyrażać.

Twoje dziecko dopiero uczy się radzić sobie z własnymi emocjami, nie zawsze nad nimi panuje. Nie zawsze też wie, jak reagować na emocjonalnie trudne sytuacje. Jak nauczyć swoje dziecko kierować uczuciami we właściwy sposób? Jak “przepracować” z nim niewygodne emocje? Tego i wielu innych rzeczy związanych z emocjami dowiedziecie się Państwo na warsztacie.

Warsztaty poprowadziła psycholog terapeuta Alicja Drobiszewska.

Powrót