Scratch I

Rozpocznij przygodę z programowaniem!

Scratch I to zajęcia programowania dla dzieci i pierwszy krok w świat nowych technologii. Kurs wykorzystuje środowisko Scratch, dzieci poznają interaktywne historie i tworzą proste gry. Z doświadczoną kadrą uczą się podstawowych pojęć, takich jak iteracje czy wyzwolenia zdarzeń. Aktywności przy komputerze przeplatane są ćwiczeniami pozwalającymi lepiej zrozumieć programowanie komputerowe.

  • Wiek: 7-11 lat
  • Kurs: 10 spotkań po 90 minut

Scratch II

Kolejny krok na programistycznej ścieżce!

Coder Level 2 to zajęcia programowania dla dzieci w Scratch, oraz kolejny krok na programistycznej ścieżce. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów, którzy znają już środowisko Scratch i potrafią samodzielnie w nim pracować tworząc proste animacje. Na zajęciach dzieci tworzą i dzielą się interaktywnymi historiami czy animacjami. Podczas zajęć uczniowie będą projektować własne gry. Poznają nowe pojęcia: tablice, równoległość zdarzeń czy refaktoryzacja.

  • Wiek: 8-12 lat
  • Kurs: 10 spotkań po 90 minut

Javascript Start

Piszę własny kod!

JavaScript Intro to zajęcia dla uczniów, którzy po pracy w środowisku Scratch są gotowi rozpocząć naukę przez własnoręczne pisanie kodu. Podczas zajęć dzieci będą korzystać z jednej z platform wspierających naukę programowania. Każdej lekcji będzie towarzyszyć wprowadzenie podczas którego prowadzący objaśniają zagadnienia związane ze składnią JavaScript i podsumowanie sprawdzające wiedzę nabytą w czasie zajęć. Instruktorzy kierują pracą dzieci, wspierają i motywują. W drugiej części kursu uczestnicy poznają podstawy HTML i CSS niezbędne do dalszej nauki JavaScript. Kurs przygotowuje do samodzielnego tworzenia w przyszłości prostych programów w JavaScript.

  • Wiek: 9-13 lat
  • Kurs: 10 spotkań po 90 minut

Javascript I, Javascript II

W profesjonalnym świecie programowania!

 JavaScript to jeden z najpopularniejszych obecnie języków programowania wykorzystywany miedzy innymi do tworzenia stron internetowych. Zajęcia dla uczniów to krok w kierunku profesjonalizmu. Uczestnicy pod okiem doświadczonych instruktorów będą kontynuować swoja przygodę z tekstowym językiem programowania. Będą rozwijać algorytmiczne i logiczne myślenie oraz tworzyć różne projekty informatyczne (np. interaktywną stronę internetową lub grę na przeglądarkę internetową). Kursy wskazane dla dzieci rozważających w przyszłości kształcenie się w naukach informatycznych i programowaniu. Dwa poziomy do wyboru w zależności od stopnia zaawansowania adeptów przystępujących do kursu.

  • Wiek: 11-15 lat
  • Kurs: 10 spotkań po 90 minut

Javascript+

Strony www oraz gry przeglądarkowe!

Dzięki poznanym wcześniej językom programowania płynnie wdrożymy HTML oraz CSS, a nauka języka PHP nie będzie żadnym problemem. W czasie kursu stworzymy strony www, a także aplikacje i gry na telefon działające za pomocą przeglądarek. Stworzymy animacje ukazujące zjawiska fizyczne oraz nauczymy się ich kontroli.

  • Wiek: 12-16 lat
  • Kurs: 10 spotkań po 90 minut