Mamo, tato! Poznaję świat!

Kiedy dziecko zadaje dużo pytań „dlaczego?”, to najlepsza pora na Karuzelę pełną eksperymentów i intuicyjne odkrywanie praw natury. Aby zaspokoić swoją ciekawość światem, dzieci potrzebują doświadczyć wszystkiego na własnym ciele. Specjalnie przygotowane eksperymenty to bezpieczna forma odkrywania naturalnych powiązań pomiędzy naturą a nimi samymi.

Dziecięcy umysł stale domaga się odkrywania nowych lądów. Karuzela eksperymentów stawia przed nimi pytania, na które nie znają odpowiedzi. Samodzielnie wykonując doświadczenia uczą się cierpliwie i bacznie obserwować świat, wysnuwać wnioski oraz szukać zależności pomiędzy przyczyną i skutkiem. Dzieci rozwijają w ten sposób kreatywność, inteligencję a także logiczne myślenie. Niezwykła przygoda jaką dla dzieci jest praca w „domowym laboratorium” sprawia, że stają się odkrywcami i są dumni z własnych osiągnięć.

Nasi mali naukowcy czują się bezpiecznie, ponieważ do przeprowadzania eksperymentów wykorzystują rzeczy znane z domowych szuflad i zakamarków. Z dumą prezentują metalowe sitko jako „klatkę Faraday’a” lub przy użyciu octu odpalają „sodowe rakietki”.

Nauka przez zabawę sprawia, że dzieci intuicyjnie poznają podstawowe prawa natury. Dzieci, które doświadczyły zabawy w eksperymenty, znacznie łatwiej przyswajają wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych. Na dalszym etapie edukacji potrafią rozwiązywać zadania z fizyki lub chemii, ponieważ z łatwością wyobrażają sobie analizowane zagadnienie i dzięki temu rozumieją treść pytania.


Co Twoje dziecko wyniesie z kursu

  • Pobudzi swoją ciekawość oraz rozwinie umiejętność dedukcji.
  • Rozwinie zdolności manualne i umiejętność samodzielnego wykonywania eksperymentów.
  • Nauczy się nieschematycznego myślenia i odkryje własną wewnętrzną logikę.
  • Rozpocznie przygodę z fizyką i chemią w formie dobrej zabawy.
  • Wzbogaci słownictwo, pozna pojęcia naukowe.
  • Przekona się, że nauki przyrodnicze nie są trudne i nudne.
  • Twoje dziecko polubi się uczyć, bo pokażemy mu, jak to robić!
  • Zdobyta wiedza sprawi, że będzie błyszczeć w szkole.
  • Nabierze pewności siebie – będzie wiedziało, że zawsze sobie poradzi!

Informacje o kursie

Karuzela Eksperymentów to cykl zajęć podzielonych na bloki tematyczne. Zajęcia są prowadzone w grupach do 12 uczestników co pozwala na samodzielne wykonywanie eksperymentów. Dzieci rozwijają małą motorykę, uczą się dokładności i precyzji, a przy okazji świetnie się bawią np. zanurzając ręce w cieczy nienewtonowskiej.

Specjalnie przygotowane programy pozwalają pokazać dzieciom podstawowe prawa fizyki i chemii w sposób, który jest dla nich w pełni zrozumiały. Nasi mali odkrywcy sami zadają pytania, szukają odpowiedzi, a to sprawia że przyswajają wiedzę nie odczuwając „trudów” nauki. W szkole są odważne, lubią przedmioty przyrodnicze, nie obawiają się zadawania trudnych pytań i chętnie szukają odpowiedzi.

Wiek uczestników: 7-9 lat.

Kurs trwa od października do czerwca (26 spotkań, raz w tygodniu). Sprawdź kalendarium→

Terminy zajęć i zapisy: formularz zgłoszeniowy→

Istnieje możliwość dołączenia do zajęć w dowolnym momencie. Prosimy o kontakt telefoniczny

Informacje o płatnościach: cennik→

Powrót Pobierz